Menu:

Zájezd:

Na vánoční výlety do Vídně se můžete vydat s několika cestovními kancelářemi. Z vlastní zkušenosti doporučujeme zejména cestovní kancelář Invia, která patří mezi nejspolehlivější cestovní kanceláře v České republice a zároveň nabízí jednu z nejnižších cen.

Objednejte si zájezd on-line z pohodlí svého domova.

Objednat »Přejeme Vám příjemný zážitek!

Základní údaje:

Vídeň je hlavním a zároveň největším městem Rakouska (8 milionů obyvatel). Ve Vídni žije cca 1,7 milionu obyvatel.

Vlajka Vídně:

Vlajka Vídně

Město se nachází ve 202 metrech nadmořské výšky.

Průměrná teplota v lednu je cca 1.6 °C.

Úředním jazykem je němčina.

Rakouskou měnou je euro.

V náboženství převažují římští katolíci (79%).

Naděje dožití při narození je u mužů 72,8 a u žen 79,5 roku.

Nejdelší řekou Rakouska je Dunaj, která jen v Rakousku měří 358 km a protéká Vídní.

Doporučujeme:

Vídeňské vánoční trhy

Návštěva předvánoční Vídně se stává pro mnoho lidí vánoční tradicí. Každoročně sem přijede obrovské množství návštěvníků z Rakouska i z ostatních zemí světa nasát kouzelnou vánoční atmosféru a třeba i nakoupit dárky pro svoje nejbližší. Vídeňské vánoční trhy bezesporu ohromí i Vás.

Vánoční Vídeň

Vánoční trhy v Rakousku je možné navštívit na několika místech. Mezi největší však patří trh na náměstí před vídeňskou radnicí, který bývá nejvyhledávanějším vánočním trhem turistů. Trhy se konají každý rok v adventním předvánočním období a každý rok přináší řadu novinek a vylepšení. Každý rok jsou proto tyto tradiční trhy jiné.

Tržnice Vám nabídne nepřeberné množství nejrůznějších předmětů, pokrmů, nápojů, dárků, vánočních ozdob, hraček a zboží všeho druhu. Zahřát se můžete horkým punčem, svařeným vínem, pečenými kaštany nebo si jen spestřit chuť obrovským množstvím sladkostí, uzenin a dalších pokrmů rakouské, české, ale i exotické kuchyně. Pokud si nevyberete u prodejců na stáncích, můžete navštívit vyzdobené obchůdky s nejrůznějším zbožím kolem náměstí nebo se jen projít vyzdobeným parkem.

Na své si příjdou také děti. Na náměstí projíždí celým tržistěm velice oblibený vláček, bývá připraveno loutkové divadlo a mnoho dalších atrakcí pro děti i jejich rodiče. Rozhodně se zde nebudete nudit a za hudby flašinetáře si projdete všechny atrakce a stánky s nadšením.

Nenechte si ujít vánoční Vídeň a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto krásného a výzdobou protkaného města. Návštěvy Vídně ve vánočním období se pak pro mnohé z Vás stanou novou vánoční tradicí a budete se sem vždy rádi vracet za výjmečností trhů a kouzelnou atmosférou Vánoc.

- Objednat zájezd do Vídně - Vánoce 2013 -